sobota, 17 października 2020

Jubileusz małżeństwa Elżbiety i Edmunda 60 tą rocznicę ślubu

Msza św. w intencji Jubilatów Elżbiety i Edmunda i Wspólnoty Krwi Chrystusa 
W czasie Mszy św. zostało wspomniane, że dziś właśnie jest potrójne wydarzenie w liturgii Kościoła. Otóż jest wspomnienie: św. Ignacego Antiocheńskiego, 50-lecie małżeństwa Elżbiety i Edmunda; odpustowa Msza św. Kaspra del Bufalo.

Ksiądz Artur wspominając te trzy wydarzenia przekazał myśl: co łączy te wydarzenia? O f i a r a. Zarówno św. Ignacy Antiocheński, jak i św. Kasper del Bufalo, jak również i wspomniane małżeństwo oddali swoje życie w ofierze Bogu. Ofiara z siebie jest podstawą do tego, aby swoje życie przeżyć godnie i owocnie… 
         Ponieważ w czytaniach tego dnia zawarta  była myśl o Duchu Świętym i Jego czuwaniu nad uczniami Jezusa oraz o grzechach przeciw Duchowi Świętemu, Ksiądz omówił w czym tkwi problem naszego sprzeciwu przeciw Duchowi Świętemu. Zapamiętaliśmy także, że ksiądz wspomniał myśl św. Kaspra o tym, że Księgą do czytania jest krzyż. Była to jakby klamra do myśli dotyczących wypowiedzianej homilii, jak również dzisiejszej uroczystości. 

Na zakończenie życzenia dla Jubilatów:
Niech Jezus Jubilatów pokropi swoją Przenajdroższą Krwią, czyli swoją Miłością i jeszcze bardziej umocni 
sakramentalny związek. Szczęść Wam Boże!

Po zakończonej Mszy św. Wspólnota Krwi Chrystusa rozdawała uczestnikom liturgii koronki/różańce do Krwi Chrystusa z modlitewnikami oraz obrazki ze św. Kasprem.

relacja: Ula z WKC

  Wspólnota Krwi Chrystusa na dalszy ciąg uroczystości spotkała się w salce. 
więcej zobacz na stronie WKC KLIKNIJ TU 

więcej zdjęć KLIKNIJ TUBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza