niedziela, 2 lutego 2020

Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej GromnicznejW  niedzielę, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Na liturgię przynosimy świece. W tym dniu modlimy się za osoby konsekrowane, służące Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach zakonnych i instytutach świeckich. Po Mszy św. zbieramy ofiary do puszek przeznaczone na pomoc zakonom kontemplacyjnym. 

Wielka Tajemnica wiary - list na dzień życia konsekrowanego 2020

- Siostry i Bracia zakonni oraz wszyscy, którzy ślubują życie radami ewangelicznymi, oddając się całkowicie Chrystusowi, wskazują, że celem naszego życia jest sam Bóg i tylko w Nim, z Nim i dla Niego możemy odnaleźć spełnienie wszystkich naszych pragnień i tęsknot - napisał o. bp Jacek Kiciński CMF, Przewodniczący Komisji Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP w liście na tegoroczny Dzień Życia Konsekrowanego obchodzony tradycyjnie 2 lutego.
Umiłowani w Chrystusie Panu Bracia i Siostry!
Oto wielka tajemnica wiary – to pierwsze słowa, które kapłan wypowiada w czasie każdej Eucharystii, po słowach konsekracji i ukazaniu wiernym Ciała i Krwi Chrystusa. I rzeczywiście – wielka jest to tajemnica wiary… Tajemnica, która jednocześnie jest źródłem, korzeniem  czytaj więcej ...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz