sobota, 6 kwietnia 2019

Wspólnota Krwi Chrystusa

Wspólnota Krwi Chrystusa  https://wkczielonagora.blogspot.com/

Spotkania na rozważaniu Słowa Bożego i dzielenia się Jego doświadczeniem
W poniedziałki po Mszy św. o 10:00 i 18:00

Opiekun Wspólnoty Krwi Chrystusa: ks. Dawid Pietras

Animatorki parafialne:
Elżbieta Łobaczewski
Teresa Żyłowska
Strona Internetowa
Barbara Błaszczyk


_______________________________________________________________


(załącznik z kanonicznej wizytacji) Zielona Góra, 25.04.2017

Wspólnota Krwi Chrystusa (WKC)

Duchowość tej Wspólnoty jest zawarta w Tajemnicy Paschalnej Jezusa Chrystusa w Jego przelanej Krwi, która obrazuje nieskończoną Miłość Boga do człowieka.

Miejsce - Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Zielonej Górze

Proboszcz Ks. Roman Litwińczuk 

Opiekun: Ks. Mariusz Szafryk

Animatorki parafialne: Elżbieta Łobaczewska i Teresa Żyłowska

Internetowa Strona Parafialna oraz WKC: Barbara Błaszczyk

Wspólnota Krwi Chrystusa  spotyka się raz w tygodniu w dwóch grupach w poniedziałki po mszach św.: o godz. 11:00 i 18:30.   Razem w grupach uczestniczy dziewięć osób,  więcej członków, to osoby należące i modlące się indywidualnie, są to osoby zazwyczaj chore, które ofiarowują swoje cierpienie w intencjach Kościoła.

Wspólnota organizuje pielgrzymki na ogólnopolskie uroczystości:
  • w maju do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie na odpust Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi z działalnością charytatywną (festyn) na rzecz Hospicjum Santa Gala i inne dzieła Misjonarzy Krwi Chrystusa (CPPS)
  • oraz w grudniu na nocne czuwanie na Jasnej Górze podsumowujące miniony rok formacyjny i rozpoczynający kolejny wraz z osobistym przygotowaniem do Bożego Narodzenia.
  • ponadto organizujemy wyjazdy PKP na rekolekcje i skupienia formacyjne do Domu Misyjnego
  • organizujemy w Zielonej Górze dwa razy w roku dzień skupienia zapraszając Misjonarza Krwi Chrystusa, aby wszyscy członkowie i inni chętni mieli możliwość udziału w dobrach duchowych bez wyjeżdżania do Częstochowy.
  • w naszej parafii organizujemy formacyjne spotkania diecezjalne dla animatorów parafialnych z diecezji w każdą drugą sobotę miesiąca (prowadzą animatorzy diecezjalni, którzy przygotowują się przez udział w wyznaczonych dla nich skupieniach w Domu Misyjnym).
Staramy się żyć duchowością i charyzmatem Krwi Chrystusa, który wzywa nas: do życia tajemnicą Paschalną – Eucharystia i Słowo Boże, do ofiarności, do stawania w obronie życia, do tworzenia jedności, do pojednania, do dawania nadziei.
  •  Działamy apostolsko, jako wolontariusze w Parafialnym Zespole Caritas,
  •  W swoim środowisku staramy się dawać świadectwo o Bogu, który z miłości do każdego przelał Swoją Krew
  • Ważnym aspektem naszej współpracy jest wzajemna troska o siebie nawzajem, o każdego człowieka poprzez modlitwę, służbę i czynienie dobra. „Dlatego wszędzie gdzie są członkowie WKC starają się być znakiem jedności, której Bóg pragnie dla swoich uczniów (por. J 17, 21).
Aby osiągnąć ten cel praktykujemy życie Słowem Bożym, które nas uczy i jest drogowskazem w podejmowaniu decyzji i kształtowaniu naszych postaw. To nasza podstawowa formacja, która usposabia nas do wyjścia i szukania coraz to nowych sposobów, jak pomóc bliźniemu, również w tym, aby odnalazł Boga.

 Barbara Błaszczyk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz