sobota, 28 października 2023

Jubileusz 30lecia Wspólnoty Krwi Chrystusa

W dniu 28 października przeżywaliśmy uroczystość odpustową św. Kaspra del Bufalo jak również jubileusz 30-lecia istnienia Wspólnoty Krwi Chrystusa w Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze.

Uroczystość rozpoczęliśmy modlitwą koronki/różańca do Krwi Chrystusa przed Mszą św. Następnie w Eucharystii uczestniczyliśmy z zaproszonymi księżmi: ks. Mariuszem- Misjonarzem Krwi Chrystusa z Częstochowy, ks. Dawidem opiekunem Wspólnoty ze Szprotawy oraz naszym opiekunem parafialnym ks. Zbigniewem, który na początku wszystkich przedstawił i zaprosił do wspólnego uczestniczenia. Wspólnota brała czynny udział w liturgii, gdzie wspomagał służąc również do Mszy św. Ryszard Diakowski - Animator Diecezji Wrocławskiej

W czasie Eucharystii, w której uczestniczyło wiele osób spośród naszych członków, również przyjezdnych spoza Zielonej Góry jak i z naszego miasta ksiądz misjonarz nawiązał do myśli o tym, że Tajemnica Golgoty mówi nam, co Pan Jezus zrobił dla każdego z nas i o tym właśnie świadczył swoim życiem i działalnością św. Kasper del Bufalo …

W czasie ofiarowania nasza Wspólnota przekazała: koronkę do Krwi Chrystusa w formie procesyjnej, która została poświęcona i umieszczona przy ołtarzu obok banera ze św. Kasprem; siedem czerwonych róż jako symbol siedmiu przelań Krwi Chrystusa; świecę będącą symbolem bycia światłem dla innych; hostię i wino, które kapłan przemienia w świętą   Pana  Jezusa i Obecność Jego Ciało i Jego Krew. 

 

Poświęcenie Koronki/różańca do Krwi Chrystusa      /     Komunia Święta pod dwiema postaciami 

 
 Błogosławieństwo Relikwią św. Kaspra del Bufalo

Następnie wszyscy zaproszeni  uczestnicy w tej Eucharystii udali się do salki
parafialnej na uroczyste spotkanie. Po przywitaniu i zapoznaniu, z tymi, którzy przybyli: Księża: ks. Mariusz Szykuła CPPS, ks. Dawid Klepusewicz - opiekun WKC wraz ze Wspólnotą ze Szprotawy, ks. Piotr Kamiński - proboszcz, ks. Piotr Ruta i ks. Zbigniew Kardasz - opiekun Wspólnoty z tej parafii, Przedstawiciele Wspólnoty Krwi Chrystusa z zielonogórskich parafii: Parafii MB Nieustającej Pomocy, Świętej Jadwigi, Świętego Franciszka oraz nowe osoby i sympatycy WKC. Po modlitwie  zasiedliśmy do poczęstunku gdzie przy każdym nakryciu była wizytówka upamiętniająca jubileusz a z odwrotnej strony Słowo Życia w dekoracyjnej graficznej szacie i u każdego losowo inne.   Przy pysznym obiadku na gorąco i kawie i ciastach rozmawialiśmy, wspominaliśmy i dzieliliśmy się różnymi doświadczeniami.

        W kolejnej części spotkania po obiedzie przed tortem, ciastem i kawą została przedstawiona przez Basię prezentacja multimedialna, Wspólnoty Krwi Chrystusa omawiająca historię w Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze w latach 1993-2023 poczynając od struktury kraju. Do wglądu udostępnione były kroniki w sześciu tomach.
Prezentacja Wspólnoty Krwi Chrystusa w Parafii MB Częstochowskiej w latach 1993-2023  z dołożeniem zdjęć z uroczystości  jubileuszu 30-lecia.


Po multimedialnej prezentacji: tort, ciasta i oczywiście kawka i herbatka


Czuło się miłą pełną radości atmosferę  i wdzięczności Panu Bogu za tę uroczystość.    Z powodu rozjazdów i różnych sytuacji zaczęliśmy się rozstawać i powoli kończyć nasze uroczyste spotkanie. Niektóre jednak osoby pozostały do wieczora, aby zrobić, co zostało do zrobienia.
 Trzeba też dostrzec, że kilka osób z naszej Wspólnoty służyło pomocą całą niedzielę po wszystkich mszach św. rozmawiając z zainteresowanymi  po liturgii, sprzedając pozycje wydawnicze i rozdając różne przygotowane pamiątki - mini modlitewniki, koronki/różańce  do Krwi Chrystusa i zaproszenia do Wspólnoty Krwi Chrystusa oraz terminy wyjazdów na weekendowe rekolekcje i ogólnopolskie uroczystości z autokarowym wyjazdem. 

 Niedziela misyjna 29.10.2023


Z radością i wdzięcznością dziękujemy   Księżom z Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej za otwartość i pomoc w czasie przygotowań do uroczystości i w niej udział   Za w możliwości głoszenia słowa Bożego przez księdza misjonarza na wszystkich niedzielnych Mszach Świętych, a także i rozdzielaniu przez członków Wspólnoty Krwi Chrystusa pamiątek: modlitw związanych z duchowością Krwi Chrystusa oraz wizytówkami z zaproszeniem do Wspólnoty,  jak również ze sprzedażą różnych pozycji z Wydawnictwa  Misjonarzy Krwi Chrystusa "POMOC". Dziękujemy!  Ula

link do zdjęć - Krzysztof Badach Rogowski i Barbara Błaszczyk >> KLIKNIJ TU

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz