poniedziałek, 10 października 2022

Wycieczka do Cottbus z zielonogórskich Klubów Seniora

Dzięki współpracy CARTAS -  p. Natalia Prymak - Koordynator Klubów Seniora Caritas 
z Urzędem Miasta Zielona Góra z p. Olafem Marton - Centrum
Koordynacji Współpracy Przygranicznej,  został zorganizowany  
wyjazd studyjny dla seniorów z tzw. Klubów Seniora Caritas z Zielonej Góry. 

Nataliia Prymak

Koordynator Centrum Migrantów i Uchodźców

Koordynator ds. Pomocy Ukrainie

Koordynator Klubów Seniora Caritas 

Olaf Maron - Urząd Miasta Zielona Góra
Centrum Koordynacji Współpracy Przygranicznej


Osoby, które się o nas troszczyli

Powitanie z naszą panią przewodnikiem i spacer po mieście w tym dla chętnych wejście na Grubą Wieże następnie obiad w restauracji. Kolejnym punktem programu spotkanie z seniorami i degustacja win z nawiązaniem do tematyki biblijnej.
Spacer po mieście

"Wieża Gruba" - panorama miasta
                                                                     Obiad
 Spotkanie w Klubie Seniora w Cottbus przy śpiewie z muzyką na gitarze 

Żartobliwa niemiecka piosenka na pożegnanie

więcej zdjęć I filmiki: KLIKNIJ TU

Relacja z wyjazdu: 10 października 2022 roku pojechaliśmy na spotkanie integracyjne seniorów do Cottbus. Pan Krzysztof nasz kierowca ruszył z Zielonej Góry, a pani Małgosia zainicjowała modlitwę różańcową. W południe byliśmy na miejscy i spotkaliśmy się z p. Ewą - naszą przewodniczką. Spacerowaliśmy po centrum Cottbus, kilka osób zaliczyło nawet tzw. "Grubą Wieżę" - 132 schodki w górę. Tam dopiero podziwialiśmy wspaniałe widoki – panoramę miasta, trochę przypominała Zieloną Górę. Potem obiad – indyjskie dania w różnych odcieniach pomarańczy. Następnie udaliśmy się do siedziby tamtejszej Caritas. Zaproszono nas do dużej sali. Stoły były udekorowane jesiennymi kwiatami, darami natury: gałązki jarzębiny, orzechy i kolorowe liście. Dosiedliśmy się do oczekujących nas Seniorów. Wspólny czas przy kawie i smacznym ciastem własnej roboty. Potem degustacja win czerwonych i białych z nawiązaniem do tematyki biblijnej. Pomimo bariery językowe czas mijał przyjemnie. Muzyka i śpiew wywoływały uśmiech na twarzach. Trochę radości zawieźliśmy i dużo radości przywieźliśmy ze sobą.
JESIEŃ- pora roku, JESIEŃ - życia; skłania nas do refleksji: ŻYCIE - starzejąc się, jak wino nabiera lepszego smaku - doświadczenia i mądrości.
DZIĘKUJEMY!!!
Seniorka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz