piątek, 24 lipca 2020

Pielgrzymka organizowana przez Apostolat Maryjny 24-25 lipca

 Pielgrzymka
autokarowa na Jasną Górę, organizowana przez Apostolat Maryjny 
w dniach 24-25 VII 2020 r.
 Przyjazd do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. 

Błogosławieństwo Relikwią Krwi ChrystusaNawiedziliśmy również Sanktuarium Ojca Pio - Górka Przeprośna  

 
PROGRAM XXXX OGÓLNOPOLSKIEGO ZJAZDU AMM


PIĄTEK, 24 lipca 2020 r.
Godz. 14:00-16:30 – Sala Kordeckiego. Punkt informacyjny i stoisko z wydawnictwami (kalendarz Apostoła Maryjnego na 2021 rok, okolicznościowe Cudowne Medaliki itp.)


Godz. 17:00 – Uroczysta Msza św. inaugurująca 40. Zjazd AMM

Godz. 18:30 – Sala Kordeckiego. Spotkanie formacyjne uczestników Zjazdu.
Godz. 19:30-20:30 – Droga Krzyżowa.
Godz. 21:00 – Apel Jasnogórski.
Godz. 21:30-24:00 – Czuwanie przed Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej Królowej Polski.
Godz. 24:00 – Msza św.

SOBOTA 25 lipca 2020 r.
Godz. 7:00-9:30 – Punkt informacyjny w Sali Kordeckiego (przyjmowanie list zbiorowych i indywidualnych zobowiązań, podjętych modlitw w intencji kapłanów i o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne, które złożone zostaną podczas Mszy św. jako dar ołtarza).
Godz. 8:30 – Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Uroczystego Przyjęcia (za ołtarzem polowym).
Godz. 9:00 – Modlitwa Różańcowa rozpoczynająca 40 Zjazd.
Godz. 10:00 – Powitanie uczestników Zjazdu, Litania do Niepokalanej Cudownego Medalika.
Godz. 10:15 – Konferencja Międzynarodowego Dyrektora AMM ks. Carla Pibera CM.
Godz. 10:45 – Świadectwa.
Godz. 11:00 – Uroczysta Msza św. i po homilii Uroczyste Przyjęcie nowych członków do AMM.

Godz. 13:30 – Modlitwa Anioł Pański na zakończenie 40. Zjazdu AMM.
foto Marzena >>KLIKNIJ TU<<

Jubileuszowa pielgrzymka Apostolatu Maryjnego - Serwis ORRK nr.123

O żywą wiarę, łaski dla Polski i rozkwit dzieła Apostolatu Maryjnego na Jasnej Górze modliły się osoby, które pragną swoim życiem oddawać cześć Matce Bożej i służą potrzebującym. Tegoroczne dwudniowe spotkanie miało podwójnie jubileuszowy charakter. Upamiętniało 40. rocznicę odrodzenia Stowarzyszenia Cudownego Medalika w Polsce oraz 190 rocznicę objawień Matki Bożej św. Katarzynie Labouré.

Na Jasną Górę przybyły osoby, które nie tylko osobiście doznały szczególnych łask za przyczyną „cudownego medalika”, ale także na co dzień zaangażowane są w propagowanie noszenia medalika z wizerunkiem Maryi jako znaku wiary chrześcijańskiej i pobożności maryjnej. Pani Wioletta z Kielc w sposób uroczysty została włączona do Apostolatu, bo choć w duchowości maryjnej była wychowywana, a medalik nosi od dawna, to właśnie we wspólnocie chce pogłębiać swoją pobożność. Jak twierdzi, do tego trzeba dojrzeć, we wspólnocie siła, a od Matki Bożej od zawsze doświadcza wielu łask, szczególnie w trudnych życiowo sytuacjach.

Centralnym punktem pielgrzymki była sobotnia Msza św., podczas której nastąpiło uroczyste przyjęcie nowych członków do Apostolatu Maryjnego. Eucharystii przewodniczył bp Marian Florczyk z Kielc. W homilii bp senior Paweł Socha z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zachęcał do noszenia cudownego medalika, oddawania się opiece Maryi, by czuć się bezpiecznie duchowo. - Fizycznie mogą się zdarzyć różne rzeczy, ale mamy w sobie taki pokój wewnętrzny, że ktoś nas bardzo, bardzo kocha.– przekonywał kaznodzieja.

Pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Maryja niewiastą Eucharystii”. - W życiu każdego apostoła to hasło wpisuje się bardzo prosto, na miarę swoich możliwości niemal codziennie uczestniczą w szczycie życia każdego chrześcijanina, jakim jest Eucharystia – wyjaśniał ks. Jerzy Basaj, dyrektor krajowy Stowarzyszenia Cudownego Medalika Apostolatu Maryjnego.

Stowarzyszenie Cudownego Medalika jest związane z objawieniami, jakie otrzymała św. Katarzyna Labouré w 1830 r. Maryja poleciła wybić medale według określonego wzoru. Miał się na nich znaleźć: wizerunek Maryi, z której dłoni wypływają jasne promienie jako symbol łask, litera "M" z wyrastającym z niej krzyżem, otoczonym 12 gwiazdami oraz serca Jezusa i Maryi, a także napis "O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy". Pierwsze medaliki wybito 30 czerwca 1832 roku. Za ich pośrednictwem wierni otrzymywali wiele łask, dlatego zaczęto o nich mówić "cudowne medaliki". Do Polski Stowarzyszenie Cudownego Medalika zostało przeniesione na początku XX w. Po II wojnie światowej wskrzesił je w 1980 r. ks. Teofil Herrmann ze Zgromadzenia Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, dając Stowarzyszeniu nazwę Apostolat Maryjny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz