poniedziałek, 30 marca 2020

DIECEZJALNE REKOLEKCJE

DIECEZJALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zaprasza na transmisje diecezjalnych rekolekcji wielkopostnych, które odbędą się w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. 
 od 30 marca do 1 kwietnia 
Transmisja rekolekcji o godz. 19.00 
w TVP Gorzów oraz Radiu Zachód
(także w internecie).
 

W kolejne dni w paradyskim seminarium wygłoszą je duchowni naszej diecezji:

 ks. Grzegorz Cyran (poniedziałek), ks. Waldemar Kostrzewski (wtorek) i ks. Robert Patro (środa). Każdą naukę rekolekcyjną poprzedzi śpiew pieśni wielkopostnej oraz odczytanie fragmentu Ewangelii. Po nauce zostanie odmówiony różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie będą śpiewane suplikacje.

                       >>Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu<<
Nauki rekolekcyjne będą oparte na kolejnych fragmentach ósmego rozdziału Ewangelii wg św. Jana, które lekcjonarz mszalny wyznacza na poniedziałek, wtorek i środę piątego tygodnia Wielkiego Postu. Wygłoszą je duchowni naszej diecezji: ks. Grzegorz Cyran (poniedziałek), ks. Waldemar Kostrzewski (wtorek) i ks. Robert Patro (środa). Każdą naukę rekolekcyjną poprzedzi śpiew pieśni wielkopostnej oraz odczytanie fragmentu Ewangelii. Po nauce zostanie odmówiony różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie będą śpiewane suplikacje.
Diecezjalne Rekolekcje Wielkopostne transmitowane w regionalnych mediach przynajmniej w pewnej mierze zastąpią wiernym tradycyjne rekolekcje wielkopostne w parafiach, które w tym roku w wielu miejscach nie mogły się odbyć ze względu na stan epidemii.
ks. Andrzej Sapieha
Notariusz Kurii
Nie mieliście okazji śledzić diecezjalnych rekolekcji wielkopostnych z Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu? Nic straconego!
Podajemy linki do nagrań wideo katechez rekolekcyjnych nagranych przez TVP3 Gorzów Wlkp.:
Dzień I - Ks. Grzegorz Cyran: TUTAJ
Dzień II - Ks. Waldemar Kostrzewski: TUTAJ
Dzień III - Ks. Robert Patro: TUTAJ
Czekamy na Wasze świadectwa po tych wyjątkowych rekolekcjach. Nasz adres: zgg@gosc.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz