niedziela, 20 maja 2018

Pielgrzymka do Częstochowy zaprasza Wspólnota Krwi Chrystusa

Odpust Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi  w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie
Nasza pielgrzymka w tym roku była wyjątkowa i radość ogromna przechodząca w wdzięczność dla Pana Boga w Trójcy Jedynego. Mieliśmy w autokarze komplet pielgrzymów, jak nigdy, a zanosiło się, że pielgrzymka nie dojdzie do skutku. Nachodziły ciemne chmury nad zebraniem ludzi do autokaru i przygotowaniem straganów z ciepłymi napojami i udkami ... Czuliśmy się jak z podciętymi skrzydłami, jakby już nie tylko strapieni, ale i bezradni. Z jednej strony może sobie w tym roku odpuśćmy, a z drugiej strony jeżeli sobie odpuśćmy czy potem damy radę z powrotem się pod dźwignąć?
 Dziękujemy wszystkim pielgrzymom, których "zwabił" Oz 2,16 Bóg. Z nami pojechali: ks. Krzysztof opiekun WKC w Szprotawie, p. katecheta, młodzież i siedem małżeństw, sporo osób całkowicie nowych, osoby rzadko jeżdżące oraz osoby zawsze gotowe i wierne tej Wspólnocie, tej Krwi Pana Jezusa - Jego Miłości. Dziękujemy!!!
Noclegi mieliśmy zarezerwowane w Domu św. Kaspra u Misjonarzy Krwi Chrystusa i tu właśnie mieliśmy Eucharystię, bo jechał z nami Ksiądz Krzysztof ze Szprotawy opiekun WKC.
   
 

Następnie kto był gotowy i chętny do pomocy w przygotowaniu do Odpustu, ten pojechał do Sanktuarium Krwi Chrystusa.
Właściwie, to porządki terenu, które mieliśmy mieć w tym roku w udziale jako Podregion Częstochowski były zrobione przez innych z tego Podregionu - Dziękujemy!!! 
My mogliśmy się zająć ustawieniem  namiotów na nasze stragany.
Nie spodziewaliśmy się że Jezus przygotował nam niespodziankę, bo otrzymaliśmy indywidualne błogosławieństwo Relikwią Krwi Chrystusa. Dziękujemy!!!

W niedzielę od rana uroczysty czas. Wstajemy i na Odpust Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi jedziemy. Tam na miejscu Dróżki Krwi Chrystusa, każda tajemnica wzrusza. Modlitwa recytowana i śpiewana. W podziękowaniu Ojcu Przedwiecznemu składana.

Śpiew Zaproszonego Zespołu przed Mszą Św.
Msza święta, przewodniczy Ks. Moderator Krajowy WKC –  Bogusław Witkowski CPPS,
kliknij>>>Homilia - ks. Wojciech Czernatowicz CPPS- prowincjał<<<kliknij


Poświecenie  obrazów na rozpoczęcie Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Przenajdroższej Krwi w Podregionach WKC
                                                         Poczęstunek przy straganach

Młodzież - koncert piosenki religijnej
Nabożeństwo majowe
Jedziemy do domu. Choć zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi i wdzięczni Panu Bogu.
kliknij >>> zdjęcia z soboty <<< kliknij
kliknij >>> zdjęcia z odpustu <<< kliknij
  
Refleksje z pielgrzymkowego wyjazdu na Odpust do Częstochowy:

           Składam serdeczne podziękowania dla Wspólnoty Krwi Chrystusa w Zielonej Górze, za możliwość uczestnictwa wraz z córkami w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie w dniach 19 i 20.05.2018, a także w uczestnictwie w Odpuście 2018 r. Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi. Czas ten spędzony, był bardzo radosny, żywy, napełnił nas miłością i życzliwością do drugiego człowieka i miłosierdziem. Bardzo serdecznie zachęcam inne osoby, które chciałyby poczuć ten dar jakim jest osobiste uczestnictwo w Odpuście Matki Królowej Przenajdroższej Krwi.
Barbara
* * *
     Pierwszy raz uczestniczyłam w Odpuście Matki Królowej Przenajdroższej Krwi i mam nadzieję ,że nieostatni. Wspólnota Krwi Chrystusa z Zielonej Góry bardzo dobrze wszystko zorganizowała. Warunki noclegowe świetne, atmosfera w autobusie radosna. Panie wszystko wyraźnie wytłumaczyły jak dla osób które jadą pierwszy raz. Bardzo dziękuję i polecam innym udział w tym wydarzeniu.

                                                                    Adriana
* * *
     Słowo Życia miałyśmy „ a Pan współdziałał z nim” cały czas miałam w sercu, to Słowo Życia i rozważając starałam się czynić dobro, aby Pan współdziałał.    
    Na odpust Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi do Częstochowy pojechałam z mężem . Wcześniej mąż nie chciał jechać. Nie chciał też żebym ja jechała. Nadmienię, że jest chory i bał się. Święto Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi zbiegło się ze Świętem Zesłania Ducha Świętego. Myślę, że Duch Święty zadziałał.       
     Dziękuję Grupie WKC z parafii MB Częstochowskiej w Zielonej Górze za modlitwę i wszelkie ofiary w tej intencji. Dziękuję mojej grupie z parafii MB Nieustającej Pomocy za serdeczne zachęcanie i wspieranie.     
   Odpust był przepiękny, czułam, że Duch Święty działał, a Matka Boża Oblubienica Ducha Świętego była obecna pomiędzy nami, byliśmy wszyscy jednością.         
     Droga Krwi Chrystusa prowadzona przez ks. Andrzeja Szymańskiego: rozważane teksty i słowa pieśni przeplatane Koronką do Krwi Chrystusa docierały do mojego serca jak nigdy      
     Msza św. prowadzona przez ks. Bogusława, a w jego słowach czułam Boże ciepło    
   Homilia o duchowości Matki Przenajdroższej Krwi Księdza Prowincjała przekształcały obficie moją mało rozumianą wiedzę duchowości Maryi:
 - Matka Boża pod Krzyżem, która zbiera Krew do kielicha. Matka, która zgadza się na takie wielkie cierpienia, kocha i wierzy dalej.
 - Matka cierpienia i nadziei jest dla nas wzorem życia. Była podkreślona duchowość nasza. - Wszystkiego nie zapamiętałam, ale to kazanie było dla mnie piękne.
 - Zapamiętałam najbardziej ostatnie słowa: zbierająca Krew pod Krzyżem. 
  
     Jeszcze, to majowe, które było tak uduchowione, te dziewczyny, które śpiewały i dawały świadectwa Jedna z nich mówiła, że wcześniej nie rozumiała duchowości Matki Bożej, dopiero jak wyjechała za granicę. I Ksiądz też tak pięknie prowadził to majowe.       
     W drodze powrotnej czułam, że wszyscy zostaliśmy oświeceni od wewnątrz. Rozpierająca radość Eli byłą tego przykładem.
Grażyna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz