czwartek, 1 sierpnia 2019

Powitanie nowego proboszcza ks. Zdzisława Przybysza w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze

 W obecności Dziekana ks. Prałata Jana Pawlaka, posługę proboszcza podejmuje ks. Kanonik Zdzisław Przybysz.
Ks. Dziekan po odczytaniu dekretu ks. bp.Tadeusza Lityńskiego, zaznaczył: ks. Zdzisław Przybysz nie przyszedł do tej parafii sam, sam od siebie, ale został posłany. Będzie wam głosił słowo Boże, abyście byli umocnieni w wierze, nadziei i miłości wzrastali w Chrystusie, aby wszyscy odnajdowali w Eucharystii źródło uświęcania życia. Będzie was otaczał ojcowską miłością, w sercach ożywiał apostolskiego ducha.
                       
Na wejście uroczyste odsłonięcie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej
 
Odczytanie dekretu ks. bp Lityńskiego i przedstawienie nowego proboszcza
Przywitanie przez parafian
Drogi Księże Proboszczu, witamy cię serdecznie w imieniu wspólnoty parafialnej i powierzamy się twej pasterskiej pieczy.  Niech Pan Bóg umacnia i obdarza potrzebnymi łaskami. Z naszej strony zapewniamy wsparcie modlitewne i gotowość pomocy.Wręczenie kluczy przez ks. Dziekana,
który wypowiedział słowa: Od tej chwili nowy proboszcz podejmuje pośród was pasterskie zadania. Otoczmy go wspólną modlitwą.


Wyznanie wiary Kościoła przez nowego proboszcza 
Modlitwa wiernych
 Dalszy ciąg Eucharystii

Jasnogórski Apel

5 komentarzy:

 1. Jestem z Parafii Św.Szymona i Judy Tadeusza w Kosieczynie.Mam nadzieje ze nasz ukochany probos zcz ks.Zdzisław Przybysz odnalazł swoje miejsce na ziemi.Nigdy naszego duszpasterza nie zapomnimy.Jego pięknych kazań,ciepłego słowa i życzliwości.Jest człowiekiem o wielkim sercu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem również z Parafii w Kosieczynie i zawsze będę pamiętać o naszym najwspanialszym Proboszczu - duchowym przewodniku. Już teraz bardzo nam brakuje naszego o wielkim sercu duszpasterza. Mam nadzieję że w nowym miejscu swojej posługi kapłańskiej będzie czuł się tak samo dobrze jak u nas w Kosieczynie i spotka wielu ludzi o otwartych i ciepłych sercach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj brakuje i to bardzo.Jest nam bardzo smutno ze tak się stało.😯

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochani Kosieczynanie, umiejmy przyjmować wolę Bożą, która najczęściej jest w tym co trudniejsze. Kochajmy swojego obecnego proboszcza, aby czuł się między nami dobrze i aby Pan Bóg błogosławił. Bądźmy blisko Jezusa i czyńmy wokół nas dobro. Ks. Zdzisław jest dobrych "rękach". Zauważcie, że Wy też.

  OdpowiedzUsuń