OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


I Niedziela Wielkiego Postu, 18 lutego 2018 r.

1.       Zapraszamy  na Drogę Krzyżową w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 9.30, 15.00 lub 17.15. Na godz. 17.15 zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami.
2.       Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Uczestnictwo w Drodze Krzyżowej czy Gorzkich Żalach pozwala uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
3.       Przez okres Wielkiego Postu w kaplicy maryjnej jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, w której można wpisywać swoje zobowiązania abstynenckie.
4.       Na prośbę papieża Franciszka piątek 23 lutego będzie dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i Południowym Sudanie. W naszym kościele okazją do modlitwy w tej intencji będzie Droga Krzyżowa o godz. 15.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.15.
5.       Caritas naszej diecezji jest organizacją pożytku publicznego. Przekazanie 1% podatku dochodowego będzie wsparciem jej działalności charytatywnej. Szczegółowe informacje na plakatach i ulotkach, które są do wzięcia w kaplicy maryjnej.
6.       W prasie katolickiej:
· w Niedzieli o Chrystusie - fundamencie Europy, świadectwo o Helence, losie polskich dzieci za granicą, antysemitce ratującej Żydów , Niemenie i depresji;
·     w Gościu Niedzielnym Wielki Post o chlebie i wodzi oraz z o. Pio, o szafarzach Eucharystii, polityce i pamięci historycznej oraz twórczości Wojciecha Pokory i Zbigniewa Herberta.
7.   Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła i inne potrzeby parafii.
ks. Roman Litwińczuk, proboszcz


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz