OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 20 maja 2018 r.
      1.   Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, a w czwartek Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
2.    Jutro ks. Dawid, wraz z kapłanami ze swego rocznika, będzie przeżywał 10. rocz. swoich święceń. Mszy o godz. 18.00 przewodniczyć będzie bp Stefan Regmunt.
3. W sobotę, z okazji Dnia Matki, będziemy modlić się za nasze mamy - o zdrowie i potrzebne łaski dla żyjących oraz radość życia wiecznego dla zmarłych.
4. W konkatedrze św. Jadwigi w sobotę diakoni naszej diecezji przyjmą święcenia kapłańskie. Módlmy się za nich, aby byli dobrymi sługami Chrystusa.
5.    Trwają zapisy na wyjazd do Lednicy na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży w sobotę 2 czerwca oraz na jednodniową pielgrzymkę pieszą do Sanktuarium Matki Bożej w Otyniu, w sobotę 9 czerwca. Informacje i zapisy u ks. Arkadiusza.
6.   Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę. Koszt 160 zł - zapisy i wpłaty w zakrystii.
7.  W dniach 27 czerwca - 1 lipca organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Parafia św. Franciszka organizuje w połowie września pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. Informacje szczegółowe, kontakt i zapisy na plakatach.
8.     W prasie katolickiej gdzie jest zaduch, a gdzie Duch, który umacnia miłość, a także:
¨     w Niedzieli o półwieczu Neokatechumenatu, śp. Antonim Ziębie - obrońcy życia, o teologii dla zabieganych i prawda o niemieckich obozach zagłady;
¨     w Gościu Niedzielnym o leku na lęk przed Bogiem, dziewicach konsekrowanych, Kościele u stóp Himalajów, kondycji duchowej Zachodu i referendum konstytucyjnym.
9.       Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła.
ks. Roman Litwińczuk, proboszczBrak komentarzy:

Prześlij komentarz