OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEII Niedziela Adwentu, 10 grudnia 2017 r.
1.   Dzisiaj modlitwą i ofiarą składaną do puszek pomagamy Kościołowi na Wschodzie.
2. Msze roratnie w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00. Dzieci zapraszamy na godz. 18.00 od poniedziałku do piątku. Na roraty przynosimy lampiony.
3. Od przyszłej niedzieli do środy 20 grudnia przeżywać będziemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je o. Wiesław Nazaruk ze Zgromadzenia Ojców Oblatów. Módlmy się w intencji rekolekcjonisty i o owocne przeżycie tego czasu łaski. Program rekolekcji na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.
4.  Parafialny Zespół Caritas przyjmuje dzisiaj po mszach przedpołudniowych miesięczne składki od Grona Wspierających Ubogich i osób pragnących pomóc potrzebującym.
5.  W przyszłą niedzielę modlimy się w intencji księży emerytów naszej diecezji. Taca będzie przeznaczona na pomoc kapłanom chorym i w podeszłym wieku.
6.   Chorych odwiedzać będą kapłani z posługą sakramentalną w sobotę 16 grudnia od godz. 9.00. Do 15 grudnia można zgłaszać nowych chorych.
7.  Zachęcamy do nabywania świec Caritas - Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Opłatki wigilijne można otrzymać po każdej mszy niedzielnej przed wejściem do prezbiterium. Przy tej okazji składamy ofiary na potrzeby parafii.
8.    Wspólnota Wiara i Światło rozprowadza kartki świąteczne i sianko na stół wigilijny. Datki są przeznaczone na wakacyjny obóz rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych.
9.   W środę po mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie w sali parafialnej osoby chętne do dzielenia się swoimi refleksjami o usłyszanym słowie Bożym.
10. Mężczyzn, zwłaszcza ojców dzieci I-komunijnych i bierzmowanych, prosimy o pomoc przy montażu szopki bożonarodzeniowej w czwartek 14 grudnia o godz. 19.00 w kościele.
Natomiast młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z grupy starszej, prosimy o  pomoc przy dekoracji szopki 16 grudnia w sobotę o godz. 14.00.
11.      W prasie katolickiej o ratowaniu Żydów w Polsce, a także:
-   w Niedzieli o sytuacji katolików za wschodnią granicą, głosowaniu za życiem, jak wierzyć i żyć po bierzmowaniu, i o tym, że warto odwiedzić Wschowę;
-   Gość Niedzielny o pomocy uchodźcom, miłości Józefa i Maryi, pielgrzymce Franciszka na peryferie świata, żałobie po dziecku i 100-leciu niepodległości.
12.  Bóg zapłać za duchową i materialną troskę o parafię.
Ks. Roman Litwińczuk, proboszcz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz