OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEPARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
 pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze

ul. Kasprowicza 1    tel. 68 454 89 63, https://mbczgora.blogspot.com/
65-074 Zielona Góra       e-mail: parmbc@zgora-gorzow.opoka.org.pl
   Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 27 maja 2018 r.

1.   W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Udział we Mszy św. i procesji jest znakiem naszej wiary i dziękczynienia Bogu za dar Eucharystii, za obecność Chrystusa pod postacią chleba, który idzie błogosławić nasze domy i miejsca pracy. Mszy o 9.30 w konkatedrze św. Jadwigi będzie przewodniczył Ks. Biskup, który poprowadzi procesję ulicami miasta do kościoła Najświętszego Zbawiciela. Drugi ołtarz będzie przy naszym kościele.
2.    Msze św. w Boże Ciało w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.30 i 9.30, po procesji około godz. 12.00, oraz po południu o godz. 16.30 i 18.30.
3.   Od piątku przez całą oktawę Bożego Ciała, po Mszy wieczornej, odbywać się będzie procesja eucharystyczna. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.00.
4.  W przyszłą niedzielę Święto Dziękczynienia, z zawierzeniem Bożej Opatrzności. Po Mszach zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
5.    W piątek rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litania codziennie po Mszy wieczornej.
6.    W I piątek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy o g. 10.00. Zakończy ją Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa o g. 15.00.
7.    W I sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi z Adoracją Najświętszego Sakramentu, różańcem i zmianą tajemnic.
8.    W sobotę 21. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp. i Diecezjalny Dzień Dziecka w sanktuarium MB w Rokitnie.
9.  Wyjazd Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę w piątek o godz. 6.30 spod filharmonii. Dzisiejsze zapisy zadecydują czy pielgrzymka się odbędzie.
10.   Młodzieży polecamy Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży nad Lednicą. Zapisy w zakrystii i u ks. Arkadiusza - do Bożego Ciała. Całe rodziny zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu 9 czerwca. Można zapisać się do grupy idącej pieszo lub rowerowej, bądź dojechać autokarem na Mszę świętą. Szczegóły i zapisy w zakrystii u ks. Arkadiusza.
11.    W dniach 1-3 czerwca odbędzie się Piesza Pielgrzymka Powołaniowa do Rokitna. Spotkanie organizacyjne i ostateczny termin zapisów 29 maja o g. 19.00 w sali pod kościołem Ducha Świętego. Informacje - ks. Daniel Geppert (t. 502 452 401).
12.    W prasie katolickiej o czci dla Najświętszego Sakramentu, wspólnym świętowaniu w Rokitnie, sylwetki nowych kapłanów, o niebieskiej armii i potrzebie wrażliwości. 
13.    Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła.
ks. Roman Litwińczuk, proboszcz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz