OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII Niedziela zwykła, 15 października 2017 r.
1. Jutro, w dzień św. Jadwigi Śląskiej, odpust w Konkatedrze. Uroczysta msza św. odpustowa o godz. 1800, a o godz. 900 Ksiądz Biskup odprawi mszę świętą na rozpoczęcie Lubuskiego Tygodnia Seniora.
2. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Rejonu Zielonogórskiego zaprasza na Różaniec i Mszę św. w intencji wszystkich pracowników oświaty we wtorek 17 października o godz. 18.00 do kościoła p.w. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze.
3. W środę, 18 października, św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o lekarzach i pielęgniarkach.
4. Zielonogórskie grupy modlitewne Odnowy w Duchu Świętym zapraszają na mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, która zostanie odprawiona w środę 18 października o godz. 18.00 w konkatedrze pw. św. Jadwigi Śląskiej.
5. W czwartek dzień męczeńskiej śmierci i wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w czwartek, 19 października o godz. 10.00 na Mszę świętą w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam.
7. W najbliższa sobotę w naszej Parafii odbędzie się Dzień Wspólnoty Zielonogórskiego Rejonu Ruchu Światło-Życie. Wszyscy mogą uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 13.10 i Eucharystii o godz. 13.45. Zapraszamy szczególnie tych, którzy kiedyś uczestniczyli w oazach.
8. Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Zielonej Górze zaprasza na mszę św. w niedzielę 22. października o godz. 10.30 do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze w intencji gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego.
9. Parafialny Zespół Caritas zaprasza seniorów na spotkania w środy o godz. 15.30.
10.  W przyszłą, misyjną niedzielę, taca przeznaczona jest na pomoc misjonarzom.
11. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, mającej na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpis może złożyć każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny będzie numer PESEL.
12.  Kartki na wypominki są do wzięcia po każdej Mszy św. przy ołtarzu.
13. Polecamy lekturę prasy katolickiej. Tygodniki „Niedziela” i „Gość niedzielny” można nabyć po mszy św. przy prezbiterium.
14.  Dziękujemy tym, którzy już złożyli ofiary na Seminarium Duchowne w Paradyżu. Prosimy pozostałe rodziny o pomoc przygotowującym się do kapłaństwa.
  13. Bóg zapłać za ofiary duchowe i materialne na rzecz parafii.

Ks. Roman Litwińczuk, proboszcz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz