OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XX Niedziela zwykła – 20 sierpnia 2017 r.

Od środy do piątku przeżyjemy w naszym kościele rekolekcje, które przygotują nas duchowo do uroczystości odpustowej i Jubileuszu 30-lecia istnienia naszej parafii. Poprowadzi je o. Dariusz Nowicki, opat klasztoru paulinów w Wągrowcu, który będzie głosił słowo Boże na Mszach o godz. 10.00 i 18.00. Wieczorne Msze będziemy kończyć Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w rekolekcjach i przystąpienia do sakramentu pokuty w piątek od godz. 9.00 do 10.00 i od 17.00 do 18.00.
W sobotę 26 sierpnia Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, Patronki naszej parafii i kościoła. Mszy świętej odpustowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Ks. Prałat Mieczysław Dereń, kazanie wygłosi o. Dariusz Nowicki. W dniu Odpustu na Mszę o godz. 18.00, której będzie przewodniczył o. Dariusz Nowicki, zapraszamy młode małżeństwa z dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym, aby zawierzyć rodziny oraz dzieci pod sercem matek opiece Pani Jasnogórskiej i udzielić im uroczystego błogosławieństwa.
Ks. Mariusz Szafryk, dekretem Ks. Biskupa, opuszcza w tym tygodniu, naszą parafię, aby podjąć posługę wikariusza w Parafii pw. NSPJ w Gorzowie Wlkp. Ks. Mariuszowi dziękujemy za 3 lata gorliwej pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Życzymy Mu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Częstochowskiej w życiu osobistym i kapłańskiej posłudze na nowej placówce.
W tym tygodniu w liturgii wspominamy we wtorek NMP Królową, a w piątek św. Bartłomieja Apostoła.
Są jeszcze wolne intencje mszalne w dniach rekolekcji o godz. 10.00 i 18.00.
Spotkanie służby liturgicznej przed odpustem odbędzie się w czwartek 24 sierpnia o godz. 12.00 na plebanii.
W prasie katolickiej o miejscu, gdzie od 300 lat króluje Maryja, 30 latach walki o życie nienarodzonych, o zapomnianym holocauście Polaków w Rosji, a także:
w Niedzieli o rekolekcjach w drodze, głogowskiej kolegiacie i bogactwach naturalnych Polski;
w Gościu Niedzielnym bp Ryś o Maryi - Koronowanej Służącej, książce o ciszy, odszkodowaniach dla Polski i legendarnym pilocie RAF-u w służbie Kościoła.
Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary. Brakuje jeszcze ok. 2 tys. zł do zapłaty za remont dzwonów. W zakrystii można nabyć cegiełki na remont katedry gorzowskiej


ks. Roman Litwińczuk, proboszcz
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz