OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEPARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze
               ul. Kasprowicza 1                               65-074 Zielona Góra           
              tel. 68 454 89 63                               http://mbczgora.blogspot.com 
______________________________________________________________________________________
XXIV Niedziela zwykła, 16 września 2018 r.
1.  Dzisiaj w naszej diecezji odbywa się zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
2. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 12.30 rozpoczynamy przygotowanie dzieci klas III do I Komunii św. Po Mszy spotkanie rodziców w domu parafialnym.
3.  Jutro, w rocznicę sowieckiej agresji na Polskę, obchodzimy też Dzień Sybiraka. Modlimy się za tych, którzy wówczas cierpieli i oddali życie, bo byli Polakami.
4.   We wtorek święto patrona młodzieży polskiej św. Stanisława Kostki. Na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy młodzież, obowiązkowo kandydatów do bierzmowania. Tego dnia odpust w parafii na ul. Obywatelskiej. Msza św. o godz. 17.00.
5.       Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w czwartek, 20 września, o godz. 10.00 na Mszę św. w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam.
6.  W przyszłą niedzielę, w 100-lecie otrzymania stygmatów i 50-lecie śmierci św. Ojca Pio, w Parafii Brata Alberta o g. 18.30 odbędzie się wieczór dziękczynienia. Szczegóły na plakacie.
7.  W niedzielę, Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Rokitna.
8.  Trwają zapisy na Pielgrzymkę Żywego Różańca do Rokitna w sobotę 6 października. Wyjazd autokarem spod Filharmonii o godz. 7.30. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii.
9.  Młodzież i dzieci z naszej parafii zapraszamy na wycieczkę szlakiem fortyfikacji Odry w sobotę 22 września od godz. 9.00. Informacje i zapisy u ks. Dawida.
10.      Są jeszcze kalendarze diecezjalne na 2019 rok. A w prasie katolickiej:
¨  w Niedzieli o świętych, wierze młodych, krzyżu w rodzinie i życiu wg wartości;
¨  w Gościu Niedzielnym - czy można spotkać Boga w internecie?, o wierze i Kościele w czasach krytyki, o społecznikach - samorządowcach i poecie, który był filozofem.
11.  Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na potrzeby Kościoła. Niech Pan błogosławi na dobre przeżycie niedzieli i w rozpoczynającym się tygodniu.

Ks. Roman Litwińczuk, proboszcz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz